Σελίδες

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 2-0

Αν το σουτ του αρχηγού δεν προσέκρουε στο δοκάρι η έκβαση του παιγνιδιού δεν θα είχε αυτό το αποτέλεσμα
Η απειρία της νέας του κατηγορίας γίνεται εμφανής τελικά στα εκτός έδρας παιγνίδια, αφού και αυτή τη φορά δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι θετικό ο Ηρακλή Ψ. Επιφυλακτική παρουσιάστηκε η ομάδα του Αντώνη Πριόνα στο γήπεδο του Μάλεμε και ξεκίνησε αναγνωριστικά με λίγες επιθετικές πρωτοβουλίες προσπαθώντας ταυτόχρονα να φέρει το παιγνίδι όσο πιο μακριά γινόταν από τα νευραλγικά σημεία της άμυνάς της.
Αυτό δεν εμπόδισε όμως τους γηπεδούχους να βρουν χώρους και να κυκλοφορήσουν την μπάλα δίνοντας ταυτόχρονα και τις ευκαιρίες να βρίσκει δρόμους ο φιλοξενούμενος και να προωθείται προς την αντίπαλη εστία πράγμα που τον έκανε εξαιρετικά επικίνδυνο ειδικά με την έναρξη του β ημιχρόνου.
Τα προβλήματα δημιουργήθηκαν όταν ο Πλατανιάς πίεσε πολύ μπροστά και με την χρυσή αλλαγή του όπως αποδείχθηκε του Μπαξεβάνη αναστάτωσε την άμυνα βρίσκοντας τρόπους να υπάρχει «στην καρδιά της». Εκεί ακριβώς τον βρήκε και το καλοχτυπημένο κόρνερ στο 70’ και όπως ήταν φυσικό αξιοποίησε την ευκαιρία γράφοντας το 1-0.
Ο Ηρακλής ανοίχτηκε. Τα έπαιξε όλα για όλα. Έφτασε στην ισοφάριση «αλλά νερό δεν ήπιε» με τον Μάριο Σέγκο όταν ο αρχηγός των πράσινων μέσα από την περιοχή τράνταξε το δοκάρι των αντιπάλων του. Στην προσπάθειά του να πετύχει την ισοφάριση όμως και αφού όλη η πράσινη δύναμη είχε μπλοκάρει τον Πλατανιά στην περιοχή του «ο ξεχασμένος» Μπαξεβάνης στις καθυστερήσεις κατάφερε να νικήσει για δεύτερη φορά σε τετ α τετ τον Μιχελή και να γράψει το τελικό 2-0.

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΡΟΔΟΣ-ΑΟ ΧΑΝΙΑ                                  13/12/2010
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΠΑΟ ΡΟΥΦ                          0 – 0
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ         1 – 0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ                 2 – 1
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ                   0 -2
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ                          1 – 1
ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ                    1 – 0
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ      2 – 0